عید غدیر

سبک ولایتمداری (غدیر خم)

سبک ولایتمداری:

غدیر روزی بود برای آزمون مسلمانی یاران اسم و رسم دار پیامبر. آنان که مسیرشان را جدا کردند و پیمان شکستند، و آنان که بر گرد علی بن ابی طالب حلقه زدند و در مسیر ولایت، استوار ماندند. غدیر واقعه ای دفن شده در دل تاریخ نیست. آزمونی است که هر روز و هر جا برای همه‌ی ما در حال روی دادن است. ما در کدام سوی ایستاده ایم؟

سبک ولایتمداری اپلیکیشنی ست که با موضوع عید غدیر خم توسط مؤسسۀ فرهنگی آسمانه تولید شده است. بخش اصلی این اپلیکیشن، شخصیت‌ شناسی آن دسته از اصحاب پیامبر است که بر پیمانشان در غدیر پایان عمر وفادار ماندند. اصحابی که هسته‌ی اولیۀ تشیع را تشکیل دادند و هر کدام به شیوۀ خود در برابر انحراف بزرگی که پس از پیام‎بر دامن‌گیر امت اسلام شد مقاومت کردند. در این اپلیکیشن ویژگی‌های شخصیتی بزرگانی مانند سلمان و ابوذر و مقداد و… با فرض حضورشان در روزگاری که ما زندگی می‌ کنیم تبیین شده است.

در بخش‌ دیگری از این اپلیکیشن مسیری که کاروان پیامبر و همراهانش در آخرین سفر حج از مدینه تا مکه و از مکه تا غدیر خم پیمودند و رخدادهای پرمعنایی که در منزل گاه‌های این مسیر روی داد بر روی نقشه مرور می‌شود.

خلاصه‌ ای از آنچه که در سفر تاریخی حجة‌ الوداع اتفاق افتاد از فراخوان همگانی دادن برای حج تا دستور توقف در غدیر خم و معرفی جانشین تا روی‌دادهای پس از آن بخش دیگری از این محصول فرهنگی را تشکیل می‌دهد.
این اپلیکیشن همچنین شامل چکیده‌ای از خطبه‌ی ماندگار غدیر، برخی از مهم‌ترین حدیث‌هایی که از پیشوایان معصوم ما دربارۀ غدیر خم و احتجاج‌های آنان به سخنان پیام‌بر و بیعت مسلمانان با امیرالمومنین در این روز به ما رسیده است.

متن، ترجمۀ فارسی و چکیده‌ای از تفسیر و شان نزول برخی از آیه‌های قرآن که داستان نزولشان به نحوی با غدیر خم و روی‌دادهای پس و پیش آن گره خورده است نیز بخش دیگری از این اپلیکیشن است.

مؤسسۀ آسمانه:

این مؤسسه که از سال 85 در حوزۀ تولید محتوای فاخر فرهنگی و انقلاب اسلامی در بستر فضای مجازی مشغول به کار است، با انتشار اپلیکیشن سبک ولایتمداری، سعی در ورود مؤثر به بازار اندروید داشته باشد. برای این مهم از همۀ دوستان اهلبیت علیهم السلام التماس دعا داریم.

غدیر، غدیرنامه، عید غدیر، امیرالمؤمنین علی علیه السلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا