رمضان المبارک

رمضان الکریم

بسمه تعالی و بحمده
امام خامنه ای:
» ماه رمضان، یک فرصت استثنایی در دوران سال است. در این سی روز یا بیست و نه روز به‌طور مداوم، غیر از نمازهای موظف پنج‌گانه و نوافلی که همیشه انسان میتواند آن‌ها را بخواند، دعاهایی هست که توجه به آن دعاها و خواندنشان، انسان را نورانیت مضاعفی میبخشد. این دعاها را در اختیار ما گذاشته‌اند. کیفیت حرف زدن و مناجات کردن با خدا را به ما یاد داده‌اند. معین کرده‌اند که چه حرف‌هایی را میشود با خدا زد. بعضی از این جملاتِ ادعیه مأثوره از ائمه علیهم‌السّلام هست که اگر این‌ها نبود، آدم نمیتوانست خودش تشخیص بدهد که میشود با خدا با این زبان حرف زد و این‌طور از خدا خواست و التماس کرد «

تمام همت این نرم افزار بر این است که در شلوغی های کاری، در مواجهات پردغدغه ی روزانه ما با زندگی شهری و در این بهل بشو زندگی که کما بیش فرآیند شیرین فکر کردن و خلوت کردن از دست انسان ربوده شده است، لحظه ای به این اتفاق خوب کمک کند و از زندگی بدوبدو اداری اجازه ای بخواهد تا کمی به خودمان برسیم…
نرم افزار حاضر شامل موارد زیر می باشد:

1_ دعا های روزانه ماه مبارک رمضان:
متن و ترجمه دعاهای روزانه ماه مبارک به همراه فایل صوتی

2_ شرح دعا های روزانه ماه مبارک رمضان:
آيت‌الله مجتهدی تهرانی، استاد برجسته اخلاق، همه‌روزه در روزهای ماه مبارك رمضان در بين نماز
ظهر و عصر در مدرسه علميه خود به شرح دعای مختصر آن روز می‌پرداختند مجموعه حاضر شامل شرح دعا های این استاد ارجمند می باشد.

3_ تدبر در قرآن :
امام خامنه ای:
« هیچ واعظی بهتر از قرآن نیست و هیچ متفکر و بیان‌کننده مکتبی بهتر از قرآن نیست. من توصیه می‌کنم قرآن را برادران و خواهران با تأمل و تدبر بخوانند، ولو زیاد نخوانند.همتتان این باشد که در هر آیه‌ای غور کنید، تدبر کنید، وعده خدا، وعید خدا، عذاب خدا، رحمت خدا، معارف اسلامی را در آیات قرآن دریافت کنید مخصوصا از جوانها خواهش می‌کنم بیشتر با قرآن در ماه رمضان انس بگیرند.»
مجموعه حاضر شامل خلاصه سی جلسه سخنرانی و تدبر در قرآن امام خامنه ای در ماه رمضان سال 1353 در مشهد مقدس می باشد که به تفکیک روز خدمت شما بزرگواران عرضه گردیده.

4_ شرح حدیث روزانه
در حدیثی از ائمه اطهار است که روح آدمی همانند جسم انسان در مواجهه ی با دنیا خسته میشود؛ خستگی روح خود را با احادیث ما ترمیم ببخشید. این روزها در شهر از همیشه احتیاج به اخلاق و تعالی روحی بیشتر حس میشود و این همت آدم هاست که آنها را از ناپاکی ها بدور می دارد.
شرح حدیث، شیرینی نرم افزار رمضان کریم است. متون و شرح احادیث از درس خارج رهبر معظم انقلاب استخراج شده است و هم اینک در اختیار و استفاده ی شما است.

5_ احکام روزه
مجموعه ای از استفتائات مربوط به ماه مبارک رمضان مخصوص مقلدین امام خامنه ای

6_ ادعیه وارد شده
ادعیه وارد شده در ماه مبارک رمضان به همراه صوت که شامل :
​​​​​دعای سحر
​​​​​دعای افطار
​​​​​دعای جوشن کبیر
​​​​​دعای ابوحمزه ثمالی
​​​​​و…
می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا